Matematica Ajutor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Exercitii din varianta 1 pentru examen

2 participanți

In jos

Exercitii din varianta 1 pentru examen Empty Exercitii din varianta 1 pentru examen

Mesaj  Ana Vin Ian 04, 2013 10:18 pm

Buna ziua!
Determinati cate numere naturale de forma verifica relatia

Ana

Mesaje : 36
Reputatie : 2
Data de inscriere : 29/08/2012

Sus In jos

Exercitii din varianta 1 pentru examen Empty Re: Exercitii din varianta 1 pentru examen

Mesaj  Admin Sam Ian 05, 2013 12:29 am

Problema este foarte simpla, o abordare ar fi:

Admin
Admin
Administrator


Mesaje : 870
Reputatie : 325
Data de inscriere : 14/08/2010
Localizare : Timişoara

https://www.facebook.com/cosmosUpp

Sus In jos

Exercitii din varianta 1 pentru examen Empty Re: Exercitii din varianta 1 pentru examen

Mesaj  Ana Sam Ian 05, 2013 10:37 pm

Eu nu am inteles acest gen de exercitii. Nici acum nu am inteles. Puteti va rog frumos sa imi explicati mai in detaliu?

Ana

Mesaje : 36
Reputatie : 2
Data de inscriere : 29/08/2012

Sus In jos

Exercitii din varianta 1 pentru examen Empty Re: Exercitii din varianta 1 pentru examen

Mesaj  Admin Sam Ian 05, 2013 11:21 pm



Observații:
Din păcate, site-ul nostru de explicații matematice a fost șters din baza de date Google, altfel, postam cel putin o lecție foarte explicative despre aceasta noțiune!
Sunt sigur ca veți găsi, online, niște explicații referitoare la aceasta noțiune....
Poate, în curând, vom deschide un alt site de nișă (vom importa toate lecțiile postate vreodată pe vechiul site în cel nou).....
Acesta este un forum de matematica, explicațiile despre problemele postate sunt foarte sumare!
Admin
Admin
Administrator


Mesaje : 870
Reputatie : 325
Data de inscriere : 14/08/2010
Localizare : Timişoara

https://www.facebook.com/cosmosUpp

Sus In jos

Exercitii din varianta 1 pentru examen Empty Re: Exercitii din varianta 1 pentru examen

Mesaj  Ana Dum Ian 06, 2013 7:10 pm

Imi pare rau pentru site.
Multumesc pentru ajutor!

Ana

Mesaje : 36
Reputatie : 2
Data de inscriere : 29/08/2012

Sus In jos

Exercitii din varianta 1 pentru examen Empty Re: Exercitii din varianta 1 pentru examen

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum