Matematica Ajutor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Aflati distanta dintre diagonala unui cub si diagonala uneia dintre fetele sale

2 participanți

In jos

Aflati distanta dintre diagonala unui cub si diagonala uneia dintre fetele sale Empty Aflati distanta dintre diagonala unui cub si diagonala uneia dintre fetele sale

Mesaj  Ovidiu Sam Sept 24, 2011 1:02 pm

Am primit urmatoarea problema si nu ii pot da de cap. Nici macar nu stiu daca este corect formulata. Ma puteti ajuta, va rog? Iata problema: aflati distanta dintre diagonala unui cub si diagonala uneia dintre fetele sale.

Ovidiu

Mesaje : 1
Reputatie : 0
Data de inscriere : 24/09/2011

Sus In jos

Aflati distanta dintre diagonala unui cub si diagonala uneia dintre fetele sale Empty Re: Aflati distanta dintre diagonala unui cub si diagonala uneia dintre fetele sale

Mesaj  Greatmath Dum Sept 25, 2011 3:25 pm

Ovidiu a scris:Am primit urmatoarea problema si nu ii pot da de cap. Nici macar nu stiu daca este corect formulata. Ma puteti ajuta, va rog? Iata problema: aflati distanta dintre diagonala unui cub si diagonala uneia dintre fetele sale.
Nu este complet enunțul, distanta este dependenta de cele doua diagonale ale cubului, în consecințe, valoarea distantei este variabila.
Greatmath
Greatmath
Moderator


Mesaje : 87
Reputatie : 52
Data de inscriere : 16/08/2011
Localizare : Timisoara

http://pasionatidematematica.blogspot.com

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum