Matematica Ajutor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Aplicația facebook pe forum

In jos

Aplicația facebook pe forum Empty Aplicația facebook pe forum

Mesaj  Admin Mier Oct 13, 2010 7:19 am

Recent am lansat aplicația Facebook pe forumul Matematica-ajutor, cu aceasta aplicație puteți face următoarele:
1. Opțiuni de conectare:
a - Sunt un utilizator nou și vreau sa ma înregistrez pe forum
Aplicația facebook pe forum Facebo24
Trebuie sa fiți conectat la contul dvs de pe Facebook.
Apoi, la fiecare conectare pe forum nu va trebuii decât sa dați click pe buton pentru a va conecta folosind contul de pe Facebook :
Aplicația facebook pe forum Facebo25
b - Sunt un utilizator deja înregistrat și vreau sa ma connectez folosind contul meu de pe Facebook :
Este foarte simplu, trebuie sa va conectați contul de pe Facebook cu cel care îl aveți deja pe forum.
Puteți sa va conectați contul urmărind pașii din aceasta imagine :
Aplicația facebook pe forum Facebo26
Conectați-va la contul dumneavoastra de pe Facebook. De acum inainte, contul de pe forum este conectat cu cel de pe Facebook.
2. Invitati prietenii:
Toți membrii de pe forum (fie ca fac parte din staff sau nu) își pot invita contactele de pe Facebook sa se alăture pe forum.
Mergeți în Profil -> Invitare Facebook .
Veți vedea o pagina cu o lista de prieteni. Selectați contactele pe care doriți sa le invitați sa vi se alăture pe forum (pana la maxim 26 de contacte dintr-o data).
Când prietenii dumneavoastra vor da click pe invitatiile trimise vor fi invitati pe forumul pentru a se înregistra.


Admin
Admin
Administrator


Mesaje : 870
Reputatie : 325
Data de inscriere : 14/08/2010
Localizare : Timişoara

https://www.facebook.com/cosmosUpp

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum