Matematica Ajutor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Bacalaureatul 2012 se poate ţine la Universitatea de Vest din Timișoara (județul Timiș)

In jos

Bacalaureatul 2012 se poate ţine la Universitatea de Vest din Timișoara (județul Timiș) Empty Bacalaureatul 2012 se poate ţine la Universitatea de Vest din Timișoara (județul Timiș)

Mesaj  Admin Mar Mai 15, 2012 12:43 am

Un parteneriat cu beneficii reciproce a fost parafat, luni, între Universitatea de Vest din Timişoara şi Inspectoratul Şcolar Timiş. Prima acţiune concretă în cadrul protocolului între cele două instituţii va consta în organizarea de meditaţii gratuite pentru elevii de clasa a XII-a, în cadrul Universităţii de Vest din Timişoara. Marilen Pirtea, rectorul UVT, a venit cu o propunere inedită, chiar înainte de semnarea protocolului.

Acesta i-a propus lui Marin Popescu, inspectorul şcolar general de Timiş, ca întreg bacalaureatul 2012 să fie organizat în sălile şi amfiteatrele de la UVT. “Universitatea de Vest poate pune gratuit la dispoziţie spaţiul şi logistica pentru organizarea bacalaureatului din acest an. Avem la dispoziţie multe spaţii dotate cu camere de luat vederi, atât în sediul central al UVT, cât şi la Facultatea de Economie sau la Facultatea de Drept. Cred că am avea un cu totul alt nivel de organizare”, a spus Marilen Pirtea, rectorul UVT. Propunerea a fost imediat acceptată de Marin Popescu, inspectorul şcolar general de Timiş.
Pentru mai multe detalii urmăriți acest link.
Admin
Admin
Administrator


Mesaje : 870
Reputatie : 325
Data de inscriere : 14/08/2010
Localizare : Timişoara

https://www.facebook.com/cosmosUpp

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum