Matematica Ajutor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Tutorial atasare fisier

In jos

Va este de folos acest tutorial ?

Tutorial atasare fisier Transp1050%Tutorial atasare fisier Transp10 50% 
[ 1 ]
Tutorial atasare fisier Transp1050%Tutorial atasare fisier Transp10 50% 
[ 1 ]
 
Total voturi : 2
 
 
Sondaj inchis

Tutorial atasare fisier Empty Tutorial atasare fisier

Mesaj  Greatmath Lun Feb 04, 2013 11:03 pm

Dupa cum vedeți, foarte recent, am reușit sa adaug funcția "ATASATI FISIER". Aceasta funcție va permite sa atașați fișiere de diferite formate în topic-urile voastre (eu va recomand sa folosiți aceasta funcție numai în cazuri de urgenta/excepționale , forumul are o limita fragila de 20 MB pentru stocarea acestor fișiere, de altfel, o limita infima... ).



Mai întâi, formatele fișierelor care ne este permis sa le încărcam sunt: 3g2, 3gp, bmp, doc, docm, docx, gif, jpg, m4a, m4v, mov, mp3, mp4, mpg, pdf, png, pps, ppt, pptm, pptx, swf, tif, txt, wma, wmv, xls, xlsb, xlsm, xlsx, zip.
Apoi, mărimea maxima pentru un fișier de încărcat este de 1MB (am eliminat restricțiile pentru imagini). Deci cam astea sunt restricțiile atașări unui fișier.
Cum atașam ?
Sub zona de editare ca mesajelor/topic-urilor găsiți câmpul responsabil pentru "ATASATI FISIER" ->imagine
Tutorial atasare fisier Atasar10
Imagine realizata cu programul Paint (windows 7)

Apăsam pe "Alegeți fisierul" "Trimiteți".
Suplimentar: puteți adăuga un comentariu atașamentului vostru.
GATA!!! eventual, puteți previzualiza mesajul sa vedeți dacă totul este OK apoi "Trimiteți" mesajul/topic-ul .
Daca întâmpinați probleme atunci răspundeți la acest mesaj scriind problema voastră!
Greatmath
Greatmath
Moderator


Mesaje : 87
Reputatie : 52
Data de inscriere : 16/08/2011
Localizare : Timisoara

http://pasionatidematematica.blogspot.com

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum